Usunięcie zabrudzeń z tapicerki meblowej jest znacznie trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Nie chodzi tylko o plamy, które powstają w wyniku zalania napojem. Kanapę trudno utrzymać w czystości, kiedy w domu są małe dzieci – nie raz doświadcza ona brudnych lub tłustych paluszków naszych pociech. Warto pamiętać także o tym, że kiedy wychodzimy na spacer, siadamy na miejskich ławkach, jedziemy tramwajem, wychodzimy na plac zabaw i siadamy na brzegach piaskownicy, materiał, który mamy na sobie gromadzi zanieczyszczenia, które następnie przenosimy na kanapę. I chociaż takich zabrudzeń nie widać od razu, to po jakimś czasie zauważamy że nasz wypoczynek został pozbawiony pięknego koloru, zrobił się szary, a miejsca najbardziej eksploatowane odbiegają od pozostałej części kanapy.

Jak pozbyć się zabrudzeń z mebli tapicerowanych?

Częstym błędem w usunięciu zabrudzeń z kanapy, jest próba czyszczenia jej własnoręcznie. Takim sposobem nie tylko nie jesteśmy w stanie doczyścić naszego wypoczynku, ale niekiedy możemy go trwale uszkodzić. Nieodpowiednio doprana chemia oraz urządzenie czyszczące może spowodować plamy, odbarwienia, albo zmechacenie materiału mebla.

Jeżeli chcemy skutecznie usunąć nieczystości albo odświeżyć meble tapicerowane warto skorzystać z usług firm specjalizujących się w tej dziedzinie. Dla przykładu czyszczenie tapicerki na osiedlu Wola odbywa się profesjonalnym urządzeniem, odpowiednio dobranym środkiem czyszczącym dostosowanym do materiału z jakiego została wykonana kanapa, fotel czy jakikolwiek inny rodzaj wypoczynku, a przede wszystkim ekipa czyszcząca przyjeżdża z usługą do Twojego domu. Nie musisz więc martwić się transportem, szukać odpowiednich środków i marnować swojego czasu.

Czyszczenie tapicerki na osiedlu Wola to nie tylko pranie części widocznych na pierwszy rzut oka. Kanapa gromadzi kurz i inne zanieczyszczenia. W jej załamaniach często znajdują się okruszki, których nie jesteśmy w stanie usunąć samodzielnie. Proces czyszczenia przez fachowców składa się z 4 etapów:

  • Zbadanie materiału, dobranie środków czyszczących
  • Dogłębne odkurzanie na sucho, które ma na celu 0usunięcie zanieczyszczeń, jakie głęboko wniknęły w materiał
  • Jeżeli kanapa posiada przebarwienia i plamy, zostają one usunięte specjalnym odplamiaczem
  • Pranie całości kanapy w celu usunięcia pozostałych zabrudzeń i odświeżenia mebla

Jak jeszcze mogą pomóc profesjonaliści od prania tapicerki?

Skuteczność działań firm zajmujących się czyszczeniem mebli tapicerowanych jest nieoceniona. Wieloletnie doświadczenie pozwala nie tylko profesjonalnie zająć się naszymi meblami podczas świadczenia usługi, ale również zdobyć wiedzę jak na co dzień, domowymi sposobami pielęgnować nasz wypoczynek. Pracowników firmy, możemy poprosić o poradę jakie wykonywać czynności, jak często oraz jakich środków czyszczących używać, aby nie popsuć materiału na naszej kanapie.

Warto taką wiedzę posiadać, ponieważ nasza kanapa przyjmuje nie tylko kurz i inne zabrudzenia, ale również zapachy. Z czasem, źle konserwowana, zaczyna brzydko pachnieć, a odpowiednia pielęgnacja może temu zaradzić.

Dodaj komentarz