Pokój rozrywkowy z pewnością będzie przyciągał gości i pomieści wiele drogich gadżetów i mebli. Świetnym pomysłem jest również oddzielenie pokoju od reszty domu, jeśli chcesz grać z przyjaciółmi przy głośnej muzyce lub odtwarzać filmy z dźwiękiem przestrzennym. I chociaż powinien wyglądać szykownie i pięknie, powinien być również funkcjonalny.

Zebraliśmy najlepsze pomysły na projekt pokoju rozrywki i szczegółową listę kontrolną niezbędnych elementów – abyś mógł skrupulatnie zaprojektować swój pokój rozrywki .

Pokój gier dla sportu w tobie

Jeśli jesteś miłośnikiem bilarda, tenisa stołowego, szachów lub gier planszowych, przygotuj przepisy na te gry tutaj. Ustaw stół bilardowy, stół do piłkarzyków, stół do ping ponga jako centralny element. Zamontuj tarczę do rzutek na ścianie. Ustaw mały stolik i kilka krzeseł jako róg karty. W pokoju zaplanuj również wystarczająco dużo miejsca do wypoczynku w strefie rekreacyjnej.

Zaprojektuj kino lub pokój multimedialny

Wybierz telewizor odpowiedniej wielkości do swojego pokoju. Upewnij się, że nie kupujesz dużego, jeśli odległość od miejsca do siedzenia będzie zbyt mała. Lub skonfiguruj projektor do gier wideo i długich wieczorów filmowych. I przynieś popcorn.

Uczyń z niej wielofunkcyjną przestrzeń

Stwórz wielofunkcyjną przestrzeń do oglądania filmów, słuchania muzyki, relaksu lub uprawiania sportu. Jeśli przestrzeń jest wystarczająco duża, wytnij mniejsze zakątki dla każdej z tych czynności. Dodaj strefę gier w jednym rogu, pluszową część wypoczynkową w innym, kontuar barowy w innym i tak dalej. Każdy w domu może tu znaleźć coś do zrobienia.

Meble do pokoju rozrywki

Jeśli gadżety lub gry mają być centralnym punktem pokoju rozrywki, zaplanuj, które gadżety kupisz w pierwszej kolejności. Zaplanuj swoją główną jednostkę rozrywki w taki sposób, aby było dla nich wystarczająco dużo miejsca. Na przykład system muzyczny może być wyposażony w kilka głośników; potrzebowałbyś osobnego stojaka dla nich wszystkich. Lub unoszące się półki, które trzymają je w różnych częściach pokoju. Następnie zastanów się, ile pozostało miejsca, a następnie podnieś resztę mebli.

Wybierz wyjątkowo wygodne opcje siedzenia. Zainwestuj w dobrej jakości zestaw wypoczynkowy, fotele. Miej też elastyczne opcje siedzeń, aby można było dodać więcej miejsc, gdy dołączy więcej gości. Na przykład użyj zagnieżdżonych stołków lub sofy jako dodatkowego elementu do siedzenia. Dodaj wygodną huśtawkę, aby zwiększyć iloraz przytulności. Kluczowe jest tutaj, aby przestrzeń zachęcała Ciebie i Twoich znajomych do odpoczynku.

Przygotuj wystarczająco dużo stolików, aby ustawić piloty, kieliszki koktajlowe i tak dalej, podczas gdy rozrywka jest w pełnym rozkwicie. A co powiesz na stół do jadalni z przesuwanym blatem, pod którym ukrywa się stół bilardowy?

Umieść półkę na książki, jeśli chcesz również stworzyć kącik do czytania. Możesz nawet mieć ladę barową w pokoju rozrywki, gdzie możesz serwować napoje i przekąski podczas filmu lub gry.

Przechowywanie w pokoju rozrywki

Pokój rozrywkowy może być zagracony. Jest to przestrzeń używana przez wiele osób, które mogą lub nie zadbać o to, aby pozostawić ją tak zorganizowaną, jak była. Przewody, ładowarki, płyty CD, płyty, USB i tak dalej mogą z łatwością pogłębić bałagan i stać się nieprzyjemnym, jeśli zostaną pozostawione na zewnątrz.

Tutaj musisz starannie planować. Weź pod uwagę wszystkie gadżety, które tu umieścisz. Następnie pomyśl o ich akcesoriach i zbuduj wystarczająco dużo zamkniętego miejsca do przechowywania, aby akcesoria i ładowarki były z dala od wzroku. Zaplanuj inteligentne opcje przechowywania, które ukryją wszystkie przewody.

System akustyczny

Jeśli masz urządzenie do rozrywki i planujesz często utrzymywać głośność na wysokim poziomie, upewnij się, że ściany, okna i drzwi są dźwiękoszczelne. Użyj materiałów dźwiękochłonnych, takich jak dywany, grube zasłony i panele akustyczne na ścianach. Lub zainstaluj akustyczne płyty gipsowo-kartonowe. Zapewni to również dobrą jakość dźwięku w pomieszczeniu.

Oświetlenie pokoju rozrywki

Odpowiednie oświetlenie stworzy w pomieszczeniu odpowiednią atmosferę. Powinien także zminimalizować odblaski na ekranie telewizora. Dodaj reflektory lub lampy wiszące nad cennymi gadżetami i grami – na przykład nad stołem bilardowym – lub pozwól im świecić. Dodaj designerskie lampy podłogowe, kinkiety i elegancki żyrandol.

Posadzka

Zastosuj dywany lub wykładzinę od ściany do ściany z miękką podkładką pod nią, która pochłania dźwięki otoczenia.

Akcenty dekoracyjne

Na koniec dodaj ozdoby do dekoracji – poduszki i więcej, narzuty, masywne grafiki na ścianach, fotografie, pamiątki w ramkach, rośliny na półkach i rogach, i tak dalej. Wykorzystaj część sprzętu sportowego jako dekorację – zamontuj rakiety do tenisa stołowego na ścianie.

Dodaj komentarz