Każdy właściciel auta, któremu zależy na czystym i zadbanym pojeździe, powinien zaopatrzyć się w zestaw do mycia samochodu – nawet jeśli miałby być on najbardziej podstawowy. Oczywiście, nie zastąpi on profesjonalnych usług car detailingu, może być jednak doskonałym sposobem na poradzenie sobie z bieżącymi zabrudzeniami. Będzie to także alternatywa dla wizyty na myjni samochodowej, która może przynieść więcej satysfakcji z samodzielnie wykonanej pracy.

Idealny pomysł na prezent

Nie ulega wątpliwości, że zestaw do mycia samochodu jest zakupem, który doskonale sprawdzi się jako prezent dla każdego mężczyzny. Jeśli więc zbliża się specjalna okazja, a Ty wciąż nie masz podarunku dla swojego taty, brata lub partnera, warto przyjrzeć się ofercie dostępnej na rynku. Zbliżające się święta to także bardzo dobry powód, aby kupić każdemu miłośnikowi czterech kółek, który traktuje swoje auto, jak członka rodziny, właśnie taki profesjonalny zestaw. Będzie to na pewno bardzo trafiony prezent, który obdarowany jak najszybciej przetestuje.

Każdy zestaw do mycia samochodu powinien przede wszystkim zawierać dobry preparat czyszczący. W przykładowym podstawowym zestawie dostępnym w sklepie Clinic4Car jest to szampon do karoserii ADBL Shampoo. To, co czyni go świetnym wyborem to fakt, że nadaje się on do czyszczenia wszystkich powierzchni auta, gdyż dzięki neutralnemu pH, produkt jest bezpieczny w użyciu. Z kolei dodatek olejków cytrynowych i pomarańczowych ułatwia usunięcie nawet najcięższych zabrudzeń. Są to zatem dwie cechy, na które powinniśmy zwracać uwagę: zastosowanie preparatu i jego skład.

Zestaw do mycia samochodu powinien zawierać również takie akcesoria jak gąbki lub rękawice, czy też ręczniki przeznaczone specjalnie do osuszania powierzchni po zakończonym procesie czyszczenia. Powinny być one wykonane z wysokiej jakości materiałów dostosowanych do specjalistycznego przeznaczenia produktu, a to czy wybierzemy gąbkę czy rękawicą jest głównie kwestią osobistych preferencji. Te ostatnie co prawda mogą uchodzić za wygodniejsze, te pierwsze są za to tańsze. Sami musicie zdecydować, jakie akcesoria są potrzebne i jakim budżetem dysponujecie. Niezależnie od tego, jaki zestaw wybierzcie, będzie on miał swoje zalety.

Rzecz jasna, dokonując wyboru, nie musimy zawsze ograniczać się do zestawów podstawowych. W sklepach z kosmetykami samochodowym z łatwością znajdziemy opcje bardziej rozbudowane. Nasza ostateczna decyzja uzależniona będzie od indywidualnych potrzeb bądź też tego, jak pewnie czujemy się odnoście trafności upatrzonego prezentu. Jeśli bowiem nie mamy całkowitej pewności, że osoba obdarowana będzie korzystać w pełni z produktów, warto ograniczyć swój hojny gest i najpierw przekonać się o reakcji na skromniejszy podarek. Jeżeli jednak jesteś pewny, co do preferencji i potrzeb obdarowywanego, sprezentuj mu spersonalizowany zestaw. Będzie to dowód tego, że znasz daną osobę i na pewno wpłynie także na jej dobre samopoczucie.

Nadal nie wiesz jaki zestaw wybrać?

W sytuacji, gdy masz stuprocentową pewność, że osoba obdarowana będzie korzystać z kosmetyków samochodowych, jednak wciąż masz problem z podjęciem decyzji, warto skontaktować się bezpośrednio ze sklepem. Pracują tam bowiem osoby doskonale zaznajomione z tematyką, które z pewnością będą w stanie doradzić odpowiedni zestaw do mycia samochodu. O ile mamy taką możliwość, warto także rozważyć po prostu nabycie vouchera podarunkowego. Tym sposobem, na pewno nie popełnimy żadnego błędu, a osoba obdarowana będzie mogła osobiście wybrać ulubioną chemię samochodową. Jakby nie patrzeć, w końcu to gest i pamięć są najważniejsze.

Dodaj komentarz