Mieszki włosowe produkują włosy w cyklach, a faza wzrostu to moment, w którym włosy rosną. Pozostałe procesy dotyczą spoczywających mieszków włosowych, z których po kilku tygodniach wyrastają nowe włosy. Jeśli kiedykolwiek doświadczyłaś utraty włosów w mniejszej lub większej ilości to wiesz, że może być dokuczliwe i niekomfortowe doświadczenie. Nie jest to również dolegliwość, której można spodziewać się w młodym wieku, jednak problem osłabionych włosów dotyka wszystkie grupy wiekowe. Niezależnie od tego ile masz lat, nagłe wypadanie włosów może mieć kilka przyczyn, od genetyki po stres, a nawet kwestie medyczne, takie jak choroby tarczycy czy anemia z niedoboru żelaza. Istnieje jednak wiele naturalnych środków zaradczych i zmian, które możesz wprowadzić, aby pomóc włosom odrastać szybciej i poprawić ich kondycję.

Konsultacja z lekarzem

Ważne jest, aby w pierwszej kolejności wykluczyć wszelkie poważne schorzenia, które mogą być przyczyną przerzedzenia włosów. Jeśli doświadczasz utraty włosów, która trwa dłużej niż kilka miesięcy, zwłaszcza jeśli jesteś w wieku 20 lub 30 lat, koniecznie skonsultuj się ze specjalistą i wykonaj podstawowe badania profilaktyczne. Wypadanie włosów może być oznaką: niedokrwistości wynikającej z niedoboru żelaza, chorób tarczycy, anemii lub innych schorzeń, których leczenie może poprawić stan Twoich włosów.

Zdrowa dieta

Stosuj zdrową i zbilansowaną dietę jedząc różnorodne posiłki. Dostarczaj organizmowi dużej porcji kwasów tłuszczowych omega-3, żelaza, witamin z grupy B, witaminy E, witaminy A, C oraz D a także cynku, magnezu czy manganu. Braki witamin i minerałów są częstym powodem osłabienia włosów, przyczyniają się do ich kruchości i łamliwości, a także osłabiają mieszki włosowe.

Ćwicz jogę dla lepszego krążenia

Wiele osób nie myśli o związku między stresem a wypadaniem włosów, ale jest on powszechny, a niekiedy prowadzi również do łysienia. Kiedy jesteś zestresowany, naturalną odpowiedzią twojego ciała jest produkcja większej ilości hormonu zwanego kortyzolem. Może to prowadzić do utraty włosów, a nawet łysych plam na głowie. Joga jest jedną z najlepszych technik redukcji stresu. Pomaga się zrelaksować i obniża poziom kortyzolu w organizmie. Joga sprzyja również lepszemu krążeniu, co jest kluczowe dla zdrowia mieszków włosowych.

Przyjmuj suplementy bogate w biotynę i zioła

Biotyna, znana również jako witamina B7, jest popularnym składnikiem suplementów diety przeciwko wypadaniu włosów, ze względu na jej naturalne występowanie w strukturach zdrowych włosach. Dodatkowo w suplementach powinny również znaleźć się zioła takie jak skrzyp polny, lucerna siewna, pokrzywa czy kozieradka pospolita. Suplementy diety są również źródłem witamin i minerałów, uzupełniają więc wszelkie niedobory, które wynikają z nieprawidłowej diety. Dobre suplementy na wypadania włosów działają od ich podstaw. Pobudzają do pracy cebuli, wzmacniają mieszki włosowe, poprawiają kondycję włosów i dbają o skórę głowy. 

Po więcej pomysłów i inspiracji odnośnie przyczyn wypadania włosów, zapobiegania temu zjawisku, a także sposobach na przyspieszenie wzrostu włosów i poprawę ich kondycji zajrzyj na https://vesmed.pl/jak-przyspieszyc-porost-wlosow/.

Dodaj komentarz