Trójmiasto kojarzone jest głównie z Zatoką Gdańską, plażą i wakacjami. Oprócz starego miasta w Gdańsku i portu, mola w Sopocie i portu w Gdyni, wydawałoby się, że niewiele jest tu atrakcji. Jednak po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich zakątków, okazuje się, że nie tylko można znaleźć atrakcje, ale jest ich tyle, że nie starczy czasu wolnego na odwiedzenie wszystkich.

Westerplatte

Miejsce, które symbolicznie uznawane jest za początek II Wojny Światowej, znajdowała się tam Wojskowa Składnica Tranzytowa. 1 września 1939 roku niemieckie oddziały wojskowe wspierane przez pancernik Schleswig-Holstein. Wydarzenia te upamiętnia monumentalny Pomnik Obrońców Wybrzeża, zbudowany z granitowych bloków, mierzący 25 m wysokości.

Loopy’s World

Jest to gigantyczny plac zabaw o powierzchni 3000 m2, w którym można znaleźć niezliczoną ilość zabaw dla każdego dziecka. Są tu trampoliny, zjeżdżalnie, ściankę wspinaczkową i basen z piłeczkami. Świetnym pomysłem jest zjeżdżalnia rodzinna, mogą na niej zjeżdżać jednocześnie aż 4 osoby. Można też urządzić wojnę za pomocą armatek na sprężone powietrze. Jest też specjalna strefa dla dzieci do do lat 3. Rodzice mają możliwość skorzystania z restauracji podczas gdy dzieci się świetnie bawią.
W Loopy’s World umożliwia zorganizowanie urodzin, dzień dziecka i inne imprezy.

Akwarium Gdyńskie

Popularnie nazywane Oceanarium, jedno z najciekawszych miejsc chyba nawet w całej Polsce. Będąc w Trójmieście, zwłaszcza z dziećmi, nie można przeoczyć tej atrakcji.
W oceanarium zobaczyć można ryby o bardzo różnych kształtach, piranie oraz wielkie żółwie.
Gatunki zwierząt podzielone są na akwaria słodkowodne i słonowodne, cały czas przybywa nowych okazów z wszelkich zakątków świata. Oceanarium mieści się aż na 3 piętrach i przebywa tam 1500 żywych zwierząt.

Ogród Zoologiczny

Ogród dla zwiedzających otwarty jest przez cały rok, jest to niezapomniana atrakcja dla dzieci w każdym wieku. Można tam spotkać antylopy bongo, hipopotamy karłowate oraz kondory wielkie. Najbardziej dokazują oczywiście małpy, robiąc przy tym największą furorę wśród odwiedzających. Łącznie w miejskim ogrodzie zoologicznym zobaczyć można około 200 gatunków zwierząt. Części z nich na wolności już się niestety nie spotka.

Centrum Nauki Experyment Gdynia

Miejsce, które zostało stworzone z myślą o dzieciach i młodzieży, ale na pewno dorośli też nie będą się nudzić. W atrakcyjny sposób odwiedzający poznają otaczający ich świat, a przy okazji mogą poeksperymentować. Wystawa podzielona jest na 4 strefy. Hydroświat, poznaje się tu tajemnice wodnego świata. Drzewo życia, tu odwiedzający poznają zagadnienia przyrodnicze.
Niewidoczne siły, nauka o ciśnieniu, magnetyzmu czy fal dźwiękowych. Akcja Człowiek, czyli wycieczka w głąb ciała człowieka.

JumpCity

JumpCity czyli park trampolin, który znajduje się w Gdańsku jak i w Gdyni. Są to ogromne przestrzenie do skakania, w każdym dostępni są trenerzy, którzy zawsze pomogą. Można tu znaleźć mnóstwo atrakcji takich jak arena z koszami, basen z gąbkami, akrobatyczne ścieżki.
Oprócz samych skoków akrobatycznych fajnie jest pograć w zbijaka w arenie dodgeball.

Aquapark Sopot

Największy kompleks wodny w Trójmieście, w którym znaleźć można basen rekreacyjny z biczami wodnymi. Basen dla dzieci, tu temperatura wody waha się między 30 a 32 stopni C.
W najgłębszym miejscu basen mierzy 60 cm, do dyspozycji są armatki wodne i zjeżdżalnie.
Do nauki pływania i dla osób lubiących pływać na sportowo jest basen parapływacki, mierzy 140 cm głębokości i 25m długości. 8 metrowa zjeżdżalnia można zjechać do basenu sezonowego usytuowanego na zewnątrz, którego głębokość wynosi 130 cm. Do tego są jeszcze 5 wanien z hydromasażem zwane whirlpoole.

Gdyński park Kolibki

Park linowy, tor na miniquady, plac zabaw, ścianka wspinaczkowa, to tylko kilka atrakcji jakie czekają w parku Kolibki. Tutaj każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Oprócz zabaw indywidualnych organizowane są duże imprezy firmowe lub pikniki rodzinne.

Molo w Sopocie

Zabytek, który powstał w latach 20-tych XIX wieku i jest najczęściej odwiedzanym miejscem w Sopocie, w głąb morza sięga na długość 511m. Rozświetlone latarnie w nocy powodują niesamowity klimat. Z mola można podziwiać widoki na Zatokę Gdańską.

ERGO Arena

Jeden z najnowocześniejszych hal sportowych w Polsce, posiada 11 tysięcy krzesełek, co razem daje 15000 miejsce dla widzów. Organizowane są tu rozmaite imprezy i wydarzenia, koncerty muzyczne, przedstawienia teatralne i różnego rodzaje gale sportów.

Atrakcji jest wiele, a to jest tylko ułamek tego, co można znaleźć w Trójmieście. Nie zawsze jest pogoda na uprawianie plażingu, dzieci natomiast lubią jak coś się dzieje. W wakacje czy zwykły dłuższy weekend warto odwiedzić Trójmiasto, bo atrakcji jest naprawdę sporo.

Dodaj komentarz