Balsam na cellulit – produkt, dzięki któremu osiągniemy efekt wart naszego zachodu. W walce o piękną skórę potrzebny jest nam silny sprzymierzeniec. Przeglądając popularne na rynku sposoby i produkty, można stracić głowę. Warto więc zapoznać się z bogatą ofertą możliwości i wybrać, to co idealnie odpowiada naszym potrzebom. Co więc wybrać, by pokonać takiego przeciwnika, jakim jest cellulit – balsam, krem, czy może coś więcej?

Cellulit – kto się z nim zmaga?

Piękna, jędrna i przede wszystkim zdrowa skóra jest marzeniem każdej kobiety. Niestety szacuje się, że aż 98% kobiet zmaga się z trudnym przeciwnikiem w walce o piękną skórę, cellulitem. Najczęściej występuje on u kobiet na obszarach takich jak uda, pośladki czy brzuch, jednak zdarzają się przypadki, gdzie występuje on również na innych partiach ciała.

Cellulit potocznie zwany skórką pomarańczową, gromadzi się latami i powstaje w konsekwencji siedzącego trybu pracy, zakłóceń w przepływie krwi w tkance podskórnej, zaburzeń hormonalnych organizmu oraz nieprawidłowego metabolizmu tłuszczów. Niejednolita aktywność hormonów sprawia, że komórki tłuszczowe rosną w różnym tempie, a pod skórą gromadzi się zbyt duża ilość wody. Jest to co prawda głównie problem natury estetycznej, jednak potrafi on prowadzić do kompleksów i złego samopoczucia. Należy jednak pamiętać, że istnieją liczne sposoby na zapobieganie gromadzenia się cellulitu oraz skuteczną walkę z nim.

Jakie produkty warto wybrać?

Jakie dostępne produkty warto wybrać? Na rynku dostępny jest cały wachlarz różnych produktów kosmetycznych takich jak balsam zwalczający cellulit lub balsam na spalanie tkanki tłuszczowej. Intensywność i skuteczność ich działania bywa różna, a rodzaj stosowanego preparatu warto dostosować do zaawansowania powstałych już zmian. Najlepszym wyborem dla naszej skóry w walce z cellulitem, są balsamy bogate w składniki pochodzenia naturalnego.

Wybierając balsam z dużą ilością składników aktywnych, mamy pewność, że efekt, który chcemy osiągnąć, będzie zadowalający, a jednocześnie mamy świadomość co aplikujemy na naszą skórę.

Szczególnie zalecane są preparaty zawierające flawonoidy: m.in. rutynę, które znacznie poprawiają szczelność naczynek włosowatych i ujędrniają skórę. Warto również wybierać preparaty mające w swoim składzie kofeinę, która istotnie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Jak stosować balsam na cellulit?

Jak stosować balsamy na cellulit? W walce z cellulitem naszym największym sprzymierzeńcem jest systematyczność i wytrwałość.

Balsam na cellulit należy wsmarowywać w ciało codziennie. Zdecydowanymi i mocnymi ruchami okrężnymi, pobudzamy jednocześnie krążenie oraz przyspieszamy wchłanianie składników aktywnych. Jeżeli chcemy, żeby efekty były jeszcze lepsze, warto uzupełnić naszą pielęgnację o peeling całego ciała, nawet 2 razy w tygodniu. Gdy pozbędziemy się martwego naskórka, każdy składnik balsamu będzie lepiej wnikać w głębokie warstwy skóry.
Aby zachować jak najlepsze efekty na długi czas, warto regularnie stosować balsam ujędrniający jako profilaktykę przed powstawaniem i gromadzeniem się nowego cellulitu.

Na jakie efekty można liczyć?

Efekty, jakich można się spodziewać? Jeżeli zaczniemy działać na wczesnym etapie tworzenia się skórki pomarańczowej, mamy dużą szansę na całkowite pozbycie się uporczywego towarzysza. Przy długoletnim odkładaniu się tkanki, na efekty musimy poczekać nieco dłużej, a w niektórych przypadkach może być nawet konieczny jeden z zabiegów medycyny estetycznej np. mezoterapia igłowa lub bezigłowa, jonoforeza czy endermologia. Warto jednak rozpocząć działanie od dobrze dobranego balsamu na spalanie tkanki tłuszczowej, ponieważ nasza konsekwencja i systematyczność może przynieść niesamowite efekty, bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej.

Jaki preparat na cellulit wybrać?

Przykładem dobrego preparatu, który jest wart uwagi, o składzie z wieloma składnikami aktywnymi niwelującymi cellulit, jest balsam firmy Vialise. Zawarte w balsamie składniki skutecznie pomagają w walce z uporczywym cellulitem, jednocześnie dbając o skórę, głęboko ją nawilżając. Jest to preparat idealny dla miłośniczek kosmetyków z naturalnym składem, którego działanie przynosi zaskakujące rezultaty.

Zawarte w balsamie Vialise Lifting Effects składniki to m.in.:

Składnik aktywny Działanie
ekstrakt z bluszczu Ujędrnające, przyspiesza metabolizm komórkowy, ma działanie przeciwzapalne i oczyszczające.
ekstrakt z kasztanowca Pomaga w problemach z krążeniem, usuwania toksyny oraz zmniejsza obrzęki.
ekstrakt z bylicy boże drzewko Działa na skórę wzmacniająco i tonizująco, wykazuje właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne
ekstrakt z ruszczyka kolczastego Posiada właściwości wzmacniające i uszczelniające naczynia krwionośne. Działa również rozluźniająco i przeciwzapalnie,
wyciąg z alg Odżywia skórę poprzez zawarte w nim minerały i witaminy. Usuwa nagromadzone w tkankach toksyny. Dogłębnie nawilża, odżywia i ujędrnia skórę.
kofeina Zdecydowanie przyśpieszania procesu lipolizy. Nie tylko spala komórki tłuszczowe, ale też zapobiega ich ponownemu odkładaniu.
rutyna Ma działanie przeciwzapalnie, a także wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne.
kwas askorbinowy Działa na skórę przeciwstarzeniowo poprzez hamowanie wolnych rodników.

Jak można wspomagać balsam na cellulit?

Czy możemy wspomóc efekt działania balsamu na cellulit? W przypadku walki z cellulitem musimy pamiętać o konieczności zmiany dotychczasowych złych nawyków zarówno żywieniowych, jak i tych dotyczących aktywności fizycznej.

Do leczenia cellulitu należy podejść holistycznie, zarówno od zewnątrz stosując odpowiednie balsamy na cellulit, jak i od wewnątrz karmiąc nasze ciało tym, co najlepsze. To połączenie da najlepsze efekty i pozwoli zachować je na dłużej.

Podsumowując w walce o piękna skórę mamy szerokie spektrum dostępnych narzędzi. Nie warto jednak odkładać walki z cellulitem na ostatnią chwilę. Gdy już na wczesnym etapie zauważymy pierwsze ślady cellulitu, warto sięgnąć po odpowiedni balsam i rozpocząć jego stosowanie. Zmiana stylu życia, wprowadzenie diety i dobranie optymalnej formy aktywności fizycznej efektywni tylko nasz wysiłek. Najważniejsze, aby pozostać konsekwentnym i pamiętać o systematyczności, później pozostaje tylko cieszyć się piękną i zdrową skórą.

FAQ

1. Czym jest cellulit?

Cellulit, jest następstwem siedzącego trybu pracy, zakłóceń w przepływie krwi w tkance podskórnej, zaburzeń hormonalnych organizmu oraz nieprawidłowego metabolizmu tłuszczów. Nierównomierna aktywność hormonów sprawia, że komórki tłuszczowe rosną w różnym tempie, a pod skórą gromadzi się zbyt duża ilość wody, tworząc nieestetyczne grudki.

2. Jak pozbyć się cellulitu?

Gama dostępnych na rynku możliwości jest szeroka – od produktów kosmetycznych po zabiegi medycyny estetycznej. Warto jednak walkę rozpocząć od stosowania balsamów i kremów z dużą ilością składników aktywnych. Zabiegi medycyny estetycznej należy wykonywać tylko w przypadku bardzo dużych i niepodatnych na działanie kosmetyków zmian.

3. Co stosować na cellulit?

W wyborze kosmetyków należy kierować się głównie ich składem. Istotne jest, aby zawierały one składniki aktywnie niwelujące skórkę pomarańczową. Warto więc wybierać preparaty zawierające kofeinę czy rutynę.

4. Jak wspomóc działanie balsamu na cellulit?

Jednocześnie w walce z cellulitem do systematycznego stosowanie balsamu warto dołączyć dobrze dobraną dietę oraz praktykować umiarkowaną aktywność fizyczną. Wszystko razem da najbardziej spektakularne efekty.

Dodaj komentarz