W dzisiejszych czasach zgrzewarka stacjonarna wykorzystywana jest nie tylko w przedsiębiorstwach przemysłowych. Zakres zastosowań omawianego sprzętu jest o wiele większy. Można powiedzieć, że na przestrzeni lat zyskał on na uniwersalności. Nowoczesne modele są proste i intuicyjne w obsłudze. Ustalenie optymalnych parametrów pracy trwa krótką chwilę. Zastanawiasz się, na jakie kwestie zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji? Zapoznaj się z poniższymi poradami!

Parametry techniczne

Marka Zemat posiada w swojej ofercie wysokiej klasy zgrzewarki stacjonarne, które występują w wielu rozmaitych wariantach. Wiadomym jest, że nie istnieje urządzenie, które równie dobrze sprawdzi się w każdym przypadku. Na początku warto jest określić posiadane wymagania oraz oczekiwania. Parametry techniczne odgrywają bardzo ważną rolę, gdyż to one decydują o zakresie zastosowań maszyny. Sprawdźmy moc wyjściową wybranego modelu. Wiadomym jest, że im jest ona wyższa, tym wyższa wydajność pracy. Z drugiej strony wpływa to na zwiększone zużycie energii. Ponadto, warto jest zweryfikować takie parametry, jak docisk elektrody oraz maksymalna powierzchnia zgrzewu.

Rodzaj urządzenia

Zgrzewarki stacjonarne można podzielić na kilka różnych rodzajów. Marka Zemat.pl proponuje następujące modele:

– punktowe – kleszczowe z dociskiem nożnym lub pneumatycznym,

– punktowe prądu zmiennego z dociskiem kleszczowym lub liniowym

– punktowo-garbowe prądu zmiennego z dociskiem liniowym o różnych wariantach mocy.

Każdy wariant zapewnia inną specyfikę działania. Osoby niezdecydowane lub nieposiadające specjalistycznej wiedzy mogą skorzystać z pomocy doświadczonych konsultantów. Fachowa obsługa zajmie się doborem urządzenia do celów produkcyjnych. Zmniejsza to ryzyko zaistnienia nieprawidłowości.

Zakres pracy

Zgrzewarki stacjonarne wykorzystywane są podczas produkcji m.in. opakowań, odzieży ochronnej, części samochodowych, plandek i namiotów, mebli. Już na samym początku należy więc określić cele produkcyjne. Oczywiście współczesne urządzenia gwarantują szeroki zakres regulacji parametrów pracy. Niektóre modele zapewniają możliwość regulacji temperatury w oparciu o termostat, co stanowi kolejne udogodnienie. Trzeba także zwrócić uwagę na różnorodność zgrzewów. Nie bez znaczenia jest również rodzaj obsługiwanych materiałów. Istotne jest to, aby sprzęt wyróżniał się efektywnością, precyzją i niską awaryjnością. Rozsądniej jest zainwestować nieco więcej gotówki, niż borykać się w przyszłości z kłopotliwymi usterkami, których wyeliminowanie zwykle jest kosztowne.

Dodaj komentarz