Loftowe salony nadal są bardzo popularne i na ich urządzenie decyduje się wiele osób. Jak wybrać najlepszy fotel do salonu urządzonego w stylu loft? Poznaj nasze propozycje, wśród których możesz znaleźć idealny model do swojego domu.

Jak wygląda salon w stylu loft?

Styl loft przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. To tam ukształtował się on na bazie wyglądu dawnych manufaktur, które po ich zamknięciu zostały przekształcone w przestrzenie mieszkalne.

Industrialny styl loft naśladuje dawne manufaktury, dlatego można zobaczyć w nim między innymi takie materiały jak beton, cegła, metal. Aby zamieszkać w loftowym domu, warto zatem zwrócić uwagę na jego wykończenie. Duże znaczenie mają też same meble, dzięki którym można dodatkowo podkreślić przemysłowy wystrój wnętrza.

Urządzając salon w stylu loft, nie można zapominać o odpowiednim dobraniu do niego mebli wypoczynkowych. Jakie fotele do salonu sprawdzą się wtedy najlepiej?

Jak fotel do salonu w stylu loft wybrać?

Do salonu w stylu loft można dopasować różne fotele – zarówno te wpisujące się w nowoczesne, jak i klasyczne przestrzenie. Przy aranżacji wnętrza warto wziąć pod uwagę poniższe propozycje:

1. Fotel uszak

To obecnie najczęściej kupowany rodzaj foteli, które mają uniwersalne zastosowanie i mogą sprawdzić się w wielu wnętrzach. Uszaki charakteryzują się wysokim oparciem z bocznymi podporami, które przypominają „uszy”. Mają też szerokie podłokietniki i najczęściej wykończone są drewnianymi nóżkami.

Do salonu w stylu loft można dobrać różne typy foteli uszaków, na przykład modele w stylu Chesterfield wykończone ozdobnym pikowaniem na oparciu lub też modele z obiciem z weluru w intensywnym kolorze, na przykład granatowym, szmaragdowym albo bordowym.

2. Fotel na obrotowej podstawie

W salonach w stylu loft świetnie mogą sprawdzić się również fotele na obrotowych podstawach, które obecnie są również bardzo popularne w innych wnętrzach.

Są to między innymi fotele o wysokich oparciach, fotele z w stylu egg chair, fotele z podnóżkami łączące drewno i skórę, dlatego asortyment jest bardzo szeroki.

3. Fotel na metalowej ramie

W salonie w stylu loft świetnie wyglądają również fotele na metalowych ramach. Rama wykonana z cienkiego drutu w czarnym kolorze, na której osadzone jest siedzisko, powoduje, że mebel uzyskuje niebanalny wygląd nawiązujący do przemysłowego wzornictwa.

Wszystkie powyższe fotele w stylu loft można kupić obecnie także w sklepach internetowych z wygodną dostawą do domu.

Dodaj komentarz