Większość ludzi nienawidzi, kiedy dzieje się coś złego z jego samochodem, bo najczęściej oznacza to dość drogą naprawę. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni, kiedy awarii ulega nasza skrzynia biegów, która jest automatyczna. Wtedy, kiedy chcemy jeździć sprawnym samochodem jak najszybciej trzeba znaleźć mechanika, który zna się na tym rodzaju skrzyni biegów i potrafi rozwiązać powstały problem. Nie chcemy wracać zbyt szybko do warsztatu, aby naprawić ten element, dlatego powinno nam zależeć, aby zaprowadzić samochód do fachowców, którzy znają się na swojej robocie.

Najczęstsze przyczyny awarii skrzyni biegów automatycznej

Najczęściej awarie w skrzyniach automatycznych dotyczą zużytego koła zamachowego, którego jednak można dość łatwo wymienić, bo nie jest one połączone klasycznie ze sprzęgłem. Może dojść też do awarii zespołu sprzęgieł, co powoduje, że samochód nie może się dalej poruszać. Bardzo ważną cechą, która wpływa na zużycie skrzyni biegów automatycznej jest to, czy bazuje ona na sprzęgle suchym lub model skrzyni biegów jest wielotarczowy mokry. Sprzęgło suche się rzadko psuje, ponieważ cały system pracuje we własnym oleju. Przy drugim modelu skrzyni biegów mechatronika wykorzystuje olej wspólny, który powoduje większe zużycie silnika. Naprawa automatycznych skrzyni biegów wiąże się często z dość dużym wydatkiem, bo części są dość drogie, ale też trzeba dużo rozbierać części, aby dokonać naprawy elementu, który uległ zepsuciu.

Gdzie się udać na naprawę automatycznej skrzyni biegów?

Kiedy mamy problem ze skrzynią biegów to najlepiej jest skorzystać z warsztatu, który zna się na tym typie skrzyni biegów. Dobrym pomysłem w takim momencie jest odwiedzenie warsztatu Autojózefów, gdzie pracują specjaliści, którzy potrafią rozwiązać problemy występujące ze skrzynią biegów automatyczną. Dzięki swojej ogromnej wiedzy oni dość szybko rozpoznają przyczynę awarii. Najczęściej ustalą oni problem po zachowaniu auta lub kontrolkach, które świecą się na wyświetlaczu.

Dodaj komentarz