Cieszące się ogromnym zainteresowaniem konto na Instagramie to marzenie każdego influencera. Profile zakładane z myślą o potencjalnym zarobku to wszechobecne zjawisko, które inspiruje ludzi do zainteresowania się serwisem i spróbowania własnych sił w tej materii. Możliwość wykonywania pracy polegającej na publikowaniu postów to wyjątkowo atrakcyjna zachęta, choć niewielu ludzi zdaje sobie na początku sprawę z tego, że budowanie własnej marki jest długotrwałym i czasami frustrującym zajęciem. Dlaczego tak się dzieje?

Instagram to serwis, z którego korzysta obecnie ponad miliard użytkowników. Można wobec tego założyć, że konkurencja i przesyt są ogromną barierą do przejścia. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą nam wystartować i zaistnieć w świadomości innych użytkowników, którzy z chęcią będą zaglądać na nasz profil, dbając jednocześnie o satysfakcjonujące wyniki w statystykach serwisu.

Rób dobre zdjęcia

Instagram to serwis fotograficzny, dlatego warto pamiętać o tym, że jakość zdjęcia to kluczowa sprawa, której warto poświęcić odpowiednią ilość czasu. Nie chodzi jednak o to, aby zaopatrywać się w najdroższy sprzęt fotograficzny i w pośpiechu realizować kursy fotograficzne, które pomogą nam w budowaniu marki własnej na Instagramie.

Wiele kont, które osiągnęły spektakularny sukces w serwisie to konta, na których zdjęcia robione są zwykłym smartfonem! Tak naprawdę sprawy telefon z niezłym aparatem wystarczy, aby zacząć budować własne konto na Instagramie. Warto jednak pamiętać o kompozycji, świetle i aranżacji.

Świadomość estetyczna wzrasta z roku na rok i wobec tego można mówić o tym, że wymagania są znacznie większe niż dekadę temu. Ludzie pragną cieszyć oko ładnymi obrazkami bez względu na to, czy konto skupia się na przepisach kulinarnych czy też na zdrowym stylu życia i budowaniu pięknej sylwetki. Instagram oferuje całą gamę filtrów, które można wykorzystać, aby uświetnić zdjęcie.

Używaj hasztagów

Kolejną rzeczą o której warto pamiętać są hasztagi. Umieszczanie ich pod publikowanym postem sprawia, że ktoś może odnajdzie nasze zdjęcia.

Należy pamiętać, że z serwisu korzystają ludzie o bardzo różnorodnych zainteresowaniach, ale także tacy, którzy w tym miejscu poszukują codziennej porcji inspiracji. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że umieszczając hasztagi o konkretnej treści, znajdziemy odbiorcę, który właśnie czegoś takiego szukał w serwisie. Liczy się to, aby hasztagi były jednocześnie spójne z wartościami naszego konta. Warto od czasu do czasu weryfikować listę zbanowanych przez administratorów hasztagów. W ten sposób będziemy mogli korzystać wyłącznie z tych hasztagów, które mają wartość i będą w stanie powiększyć nasze zasięgi.

Instastories

Instagram jakiś czas temu udostępnił także funkcję, która obecnie jest jedną z najczęściej wybieranych opcji, czyli Instastories. Jest to 24-godzinna relacja, która umożliwia zareklamowanie produktu lub opublikowanego posta.

Analizy wykazują, że osoby korzystające regularnie z InstaStories mają znacznie większe zasięgi niż osoby, które do tej funkcji nie potrafią się jeszcze przekonać. Wbrew pozorom to bardzo łatwa funkcja, która pozwala jednocześnie na bieżąco śledzić, kto tak naprawdę zagląda na nasz profil i interesuje się naszym kontem.

Zakup lajków na Instagramie

Budowanie atrakcyjnego konta to proces, który wymaga wiele pracy. Warto pamiętać o możliwości kupna lajków, która zwłaszcza na początku tej długiej i krętej drogi bywa nieocenionym wsparciem.

Polskielajki.pl to strona, która za niewielką opłatą wykona za nas lwią część pracy, dzięki której w szybkim czasie zyskamy spore grono nowych odbiorców. Ilość followersów jest istotną i nieodłączną częścią budowania własnej marki. Im więcej osób obserwujących nasz profil, tym więcej możliwości współpracy i zarabiania niemałych pieniędzy.

Dodaj komentarz