Każdy z nas marzy o tym, aby nauka przychodziła łatwo i najlepiej dostarczała rozrywki. Dzięki nowoczesnej technologii jest to jak najbardziej możliwe, szczególnie kiedy dopiero zaczynamy naukę i chcemy na poważnie zainteresować się danym tematem. Dzięki takim rozwiązaniom zapał do nauki nowych rzeczy trwa dłużej i jest silniejszy niż kiedy nauka opiera się na suchych faktach wygłaszanych w auli przez wykładowcę akademickiego.

Czym jest JIMU?

Jimu Astrobot jest interaktywna zabawką, która dzięki swoim cechom nadanym przez twórcę uczy podstaw programowania. Daje możliwości budowania zautomatyzowanych robotów, które posiadają napisany przez nas system i są zaprogramowane według naszych oczekiwań. JIMU Astrobot uczy przez zabawę, dlatego możliwe, a nawet mile widziane są pomyłki, które wspólnie z nim można naprawić, żeby nauczyć się więcej.

Jak wygląda nauka z JIMU Astrobot?

Producent nie wymaga również na samym początku znacznej kreatywności – nie musisz mieć nawet pomysłu na to, co zbudujesz. Robot sugeruje co można zbudować i w jaki sposób zaprogramować nowopowstałego robota. Nie wyklucza to jednak zbudowania czegoś oryginalnego, wykraczającego poza ofertę producenta.

Dzięki budowaniu różnych modeli cofamy się do świata dzieciństwa, co pozwala nam zobaczyć więcej i łatwiej chłonąć przekazywaną nam wiedzę na temat programowania. Jimu Astrobot jest wyposażony w połączenie Bluetooth, dlatego łatwo się z nim połączyć i skomunikować. Dodatkowo posiada oczy, które pozwalają mu wyrażać tzw. “emocje”. Zdecydowanie zbliża to naszego astrorobota do ucznia i pozwala na lepszy kontakt, który przekłada się na bardziej owocną naukę.

Aplikacja łącząca z systemem robota

Ponieważ cała zabawa polega na nauce programowania, dzięki możliwościom programowania samodzielnego możemy wpoić naszemu nauczycielowi nowe funkcje. Robot jest kompatybilny z aplikacją, która ułatwia jego użytkowanie. Aplikacja ta jest darmowa, dlatego każdy posiadacz robota może umilić sobie dzięki niej całą zabawę. oprócz tego istnieje serwis społecznościowy, który pozwala użytkownikom na wymianę doświadczeń oraz wiedzy zdobytej poprzez naukę i zabawę z JIMU. Aplikacja jest dostępna zarówno na systemy Android, jak i IOS. Obsługiwana jest w języku polskim, dlatego każdy może z niej skorzystać bez utrudnień.

Możliwość korzystania z serwisu społecznościowego

Jest to kolejny dowód na to, że robot nie tylko uczy przez zabawę, ale również socjalizuje i pozwala utrzymać kontakt ze światem zewnętrznym. Z serwisu społecznościowego można również zaczerpnąć inspirację do stworzenia swoich, nowych projektów.

Aplikacja daje możliwości pobrania instrukcji 3D, która obrazowo i dokładnie opisuje cały proces składania naszego robota, którego otrzymaliśmy w zestawie. Pozwala również sprawnie wgrać do niego wcześniej zaprogramowane funkcje, z których będzie korzystał zanim dodamy nowe, wymyślone przez siebie. Użytkownicy mogą nauczyć się graficznego języka programowania Blockly i za jego pomocą dodawać robotowi nowe funkcje.

Po złożeniu i zaprogramowaniu naszego robota możemy się nim pochwalić za pośrednictwem serwisu społecznościowego, który przeznaczony jest dla miłośników programowania z robotem JIMU.

Dodaj komentarz