Wielu kursantów stojących przed egzaminem na prawo jazdy kategorii B jest tak skupionych na swoim celu, że zapomina o najważniejszym: swobodzie jazdy. Niestety znajomość przepisów i opanowanie znaków drogowych w mieście to nie wszystko. Bardzo ważne są dobre nawyki podczas prowadzenia samochodu, a także ćwiczenie podzielności uwagi, której często brakuje początkującym kierowcom. Osoby, które nie czują się pewnie za kierownicą, mogą zdecydować się na jazdy doszkalające.

Czym są jazdy doszkalające i po co się z nich korzysta?

Jazdy doszkalające to dodatkowe godziny, podczas których początkujący kierowca może poprowadzić samochód pod czujnym nadzorem instruktora. Jest to dobra opcja zarówno dla kursantów przed egzaminem praktycznym, jak i dla osób, które mają już prawo jazdy, ale z różnych względów boją się jeździć. Jazdy doszkalające mają szereg zalet, przede wszystkim:

  • pozwalają ugruntować prawidłowe nawyki za kierownicą, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy
  • dają uczniowi większą swobodę niż lekcje prowadzone w ramach kursu (np. w zakresie wyboru tras, nauki manewrów)
  • pozwalają instruktorowi na bardziej indywidualne podejście do kursanta, z uwzględnieniem jego obaw i ograniczeń

O ile lekcje realizowane w ramach kursu na prawo jazdy mają sztywny program, który instruktor musi zrealizować, o tyle jazdy doszkalające pozwalają na znacznie większą personalizację i dostosowanie nauki do potrzeb kursanta. W tym właśnie tkwi tajemnica ich skuteczności.

Jazdy doszkalające w Poznaniu – gdzie się udać?

Wiele szkół prowadzi jazdy doszkalające, które dedykowane są zarówno kursantom przed egzaminem, jak i początkującym kierowcom lub osobom mającym potrzebę odświeżenia swoich umiejętności. Przepisy na przestrzeni lat ulegają drobnym modyfikacjom, dlatego kierowca, który dawno nie prowadził auta, powinien skorzystać z jazd doszkalających, jakie ułatwią mu ponowne oswojenie się z samochodem.

Przygotowując się do egzaminu w Poznaniu, warto skorzystać z oferty jazd doszkalających OSK Pegaz. Ten ośrodek szkoleniowy posiada wykwalifikowaną kadrę o dużym doświadczeniu i odpowiednim podejściu do kursantów. W OSK Pegaz w Poznaniu jazdy doszkalające dość często są wykupowane przez kursantów z innych szkół, którzy potrzebują świeżego spojrzenia na swój styl prowadzenia pojazdu i nabyte umiejętności. Zdarza się, że kursant, mimo zdania egzaminu teoretycznego, nie jest zadowolony ze sposobu przekazywania wiedzy w ośrodku, w którym wykupił kurs. Wówczas jazdy doszkalające w OSK Pegaz okazują się dobrym pomysłem, który pozwala skonsultować swoje wątpliwości z innym instruktorem.

Jazdy doszkalające to dobry wybór dla wszystkich osób, którym zależy na poprawie swojego stylu jazdy i uzyskaniu solidnych podstaw do bezpiecznego i płynnego prowadzenia samochodu osobowego. Warto z nich skorzystać, by stać się lepszym i ostrożniejszym kierowcą.

Dodaj komentarz