Woski zapachowe Yankee Candle to alternatywa dla dużych świec, a przy okazji są znakomitym elementem dekoracyjnym naszych mieszkań. Otulają niecodziennymi zapachami, pomagają się zrelaksować oraz tworzą niezwykły klimat.

Kluczem do czerpania radości z ich palenia jest przede wszystkim odpowiedni wybór kominka. Wystarczy mieć na uwadze kilka pomocnych wskazówek, aby wypełnić pomieszczenie kolejnymi, niesamowitymi aromatami.

Czym się kierować przy wyborze kominka?

Na aromatowo.pl dostępnych mamy wiele różnych opcji kolorystycznych, a także ogrom rozmaitych kształtów. Z całą pewnością szeroki asortyment w tym zakresie ułatwi dobór odpowiedniego kominka do rodzaju wnętrza oraz indywidualnych upodobań.

Decydując się na kominek koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jego kształt, ponieważ ma to wpływ na poprawne palenie wosku. Najlepiej wybrać typowy dla wosków zapachowych z uwagi na rodzaj miseczki. Zazwyczaj ma ją szerszą i płytszą, co ułatwia olejkom eterycznym swobodne parowanie.

Warto też zwrócić uwagę, aby kominek nie był zbyt niski lub wysoki, ponieważ wosk będzie się przypalał lub nie roztopi się tak jak powinien.

Co będzie potrzebne do palenia wosków?

Aby cieszyć się głębokim aromatem, wystarczy:

  • kominek – typowy dla wosków zapachowych
  • bezzapachowy podgrzewacz
  • woski Yankee Candle

Istotne jest, aby podgrzewacz na początek był bezzapachowy, ponieważ nie będzie mieszał się z aromatem naszego wosku. Chyba, że jesteśmy obeznani z zapachami i chcemy je celowo ze sobą zmieszać.

Po umieszczeniu podgrzewacza w naszym kominku, możemy odczekać chwilę, aż miseczka się nagrzeje. W tym czasie możemy przygotować wosk i opcjonalnie podzielić na dwie lub cztery części umieszczając w kominku małymi porcjami. Dzięki temu możemy dozować zapach lub pozwolić sobie na szybszą wymianę zapachu na inny.

Jeśli jesteśmy już wprawieni to podobnie jak z podgrzewaczami, warto eksperymentować z woskami zapachowymi Yankee Candle i próbować tworzyć własne kompozycje z różnego rodzaju mieszanek.

Dodaj komentarz