Sezon PKO BP Ekstraklasy startuje 15 lipca 2022r. i potrwa do 27 maja 2023r. W zeszłym sezonie mistrzem Polski został Lech Poznań, który w obecnym sezonie również stawiany jest w gronie faworytów do końcowego sukcesu.

Która drużyna najpoważniejszym faworytem do tytułu mistrza Polski w sezonie 2022/2023?

Lech Poznań w powszechnej opinii uchodzi za najpoważniejszego faworyta do tego by znowu zakończyć sezon na pierwszym miejscu. Paradoksalnie, odpadniecie w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej do Champions League z azerskim Karabachem może Lechitom wyjść na dobre. Zespół ma jeszcze szansę awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji UEFA, gdzie skala trudności jest o wiele mniejsza. Polscy szkoleniowcy nie potrafią skutecznie rywalizować w meczach o dużą stawkę w Polsce oraz w Europie, przykładem może być Czesław Michniewicz, który ze stołeczną Legią przed rokiem świetnie sobie poradził w Lidze Europy, zaś na krajowych boiskach przegrywał mecz za meczem.

Raków Częstochowa to marka, która musi budzić szacunek. Klub z Częstochowy jeszcze niedawno pogrążony był w ligowym niebycie, występował w niższych ligach, dziś jest to jedyny zespół zdolny zagrozić Lechitom. Najlepiej o tym może świadczyć fakt, że pojedynkowali się przeciwko Lechowi zarówno w Pucharze jak też Superpucharze Polski, oba te finały 'Medaliki’ zakończyły sukcesem.

Całkowicie nie wolno skreślać Pogoni Szczecin, która jednak ostatnimi czasy znacznie się osłabiła. Portowcy nie są jeszcze zespołem, który może zachować swych najlepszych zawodników. Kacper Kozłowski odszedł jeszcze zimą 2022r. do Brighton, wtedy to też pojawiły się pytania odnośnie transferu Kamila Grosickiego, jednak popularny 'Turbogrosik’ postanowił pozostać, by bić się z portowym klubem o mistrzostwo kraju. Kamil Grosicki pomimo faktu, że nie jest to już najmłodszy zawodnik jest w orbicie zainteresowania szeregu klubów z najmocniejszych lig. Portowcy dużo stracili po odejściu Kosty Runjaica. Szkoleniowiec ten zbudował potęgę Pogoni, jednak, kiedy pojawiła się oferta kontraktu ze stołecznej Legii, włodarze Szczecinian nie mieli zbyt mocnych atutów by zawalczyć o pozostanie uznanego trenera.

Piast Gliwice liczy, iż tak jak miało to miejsce przed paroma laty, uda sie sensacyjnie triumfować w Ekstraklasie. Należy wspomnieć, że podobne ambicje ma Lechia Gdańsk, której piłkarze mocniej uwierzyli w siebie po awansie do kwalifikacji Ligi Konferencji UEFA. Koniec sezonu na zapleczu ekstraklasy. Podsumowanie polskiej 1 ligi.

Na co stać stołeczną Legię?

Legia Warszawa to klub, który w Polsce ma tyle samo zwolenników co przeciwników, jedno jest pewne, że drużyna jest niezwykle popularna. Sezon 2021/2022 należy spisać na straty oraz wyciągnąć wnioski na przyszłość. 'Wojskowi’ dają sygnały, że interesują ich jedynie najwyższe cele, dlatego priorytetem jest zakontraktowanie Jakuba Świerczoka. Bardzo ważne będzie również wzmocnienie środka pola, dlatego też padło pytanie o Valentina Vadę, który jest graczem z przeszłością w LaLiga. Legia Warszawa o ile tylko dobrze wejdzie w sezon, pierwsze spotkanie rozegra w Kielcach 16 lipca, będzie w stanie zawalczyć o mistrzostwo Polski. Dobry początek pozwoli ujrzeć w 'Wojskowych’ głównego konkurenta do tytułu dla poznańskiego Lecha.

Dodaj komentarz