Jeśli należałoby wskazać największe rozczarowanie ubiegłego sezonu, z pewnością padłoby na drużynę krakowskiej Białej Gwiazdy. Spadek tej utytułowanej drużyny do Fortuna 1 Ligi wywołał ogromne rozczarowanie kibiców w całej Polsce, a brak Wisły Kraków w tegorocznej tabeli Ekstraklasy z pewnością nadal wielu osobom wydaje się niewiarygodny.

Rozpatrując sezon obecny, trudno mówić o całkowitych rozczarowaniach — dopóki piłka w grze. Nie sposób jednak pominąć drużyny, które zanotowały słaby start — znacznie mocno odbiegający od przedsezonowych przewidywań. 

Początek sezonu 2022/2023

Definiując największe rozczarowanie pierwszych kolejek Ekstraklasy, nie sposób pominąć wejście w sezon drużyny mistrzowskiej ubiegłego sezonu, czyli poznańskiego Lecha. Pierwsze spotkania ligowe tego sezonu wypadały mistrzowi Polski tragicznie i przez kilka spotkań Lech znajdował się na czele tabeli — gdyby tylko odwrócić ją o 180 stopni. Lech grał jednak wówczas eliminacje do europejskich pucharów i udało się awansować do fazy grupowej Ligi Konferencji, jednocześnie znacznie poprawiając swój bilans w ostatnich meczach.
Absolutnym rozczarowaniem można określić postawę gliwickiego Piasta. Drużyna prowadzona przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski — Waldemara Fornalika — notuje słabe występy i gubi punkty nie tylko w meczach wyjazdowych, ale również u siebie. Murowany potentat do walki o europejskie puchary nadal utrzymuje się na granicy strefy spadkowej i ciągle nie widać widocznej poprawy stylu gry. Paradoksalnie, Piast, który przyzwyczaił kibiców do efektywnej gry i dobrych występów na nowopowstałym gliwickim stadionie miejskim, w tym sezonie absolutnie zawodzi i nie gra na miarę swoich oczekiwań. 

Największe rozczarowanie rundy jesiennej w Ekstraklasie

Gdyby w ubiegłym sezonie ktokolwiek stwierdził, że Lechia Gdańsk będzie jednym z głównych kandydatów do spadku z ligi, zapewne uszczypnąłby się po chwili, myśląc, że to zły sen. Niestety dla kibiców zielono-białych, Lechia notuje w tym sezonie tragiczne występy i znajduje się aktualnie na przedostatnim miejscu w lidze, nijak nie wychylając się ponad strefę spadkową. Na obecną chwilę jest to zdecydowanie największe rozczarowanie tego sezonu. Ostatnia zmiana trenera miała przynieść pożądane rezultaty, jednak Lechia Gdańsk nadal zamyka stawkę w Ekstraklasie, zajmując przedostatnie miejsca tuż przed typowaną przed sezonem do spadku Miedzią Legnica. Pozostaje pytanie — jak Lechia zaadaptuje się w lidze w rundzie wiosennej? Czy uda się przełamać złą passę i wrócić na właściwe tory? Wydaje się, że murowany kandydat do walki o miejsce na podium nie będzie miał matematycznych szans w walce o najniższe lokaty premiowane możliwością walki o grę w europejskich pucharach w kolejnym sezonie.

Przed drużyną z Gdańska sporo pracy, aby udowodnić, że Ekstraklasa jest jej miejscem. Zeszłoroczny przykład Wisły Kraków daje jednak jasno do zrozumienia, że nawet największe potęgi są w stanie utknąć w kryzysie i pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową w słabym stylu.

Sportowe artykuły znajdziesz również na stronie: lovekrakow.pl

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

Dodaj komentarz