Masaż tajski nie przypomina w niczym tradycyjnych, relaksujących masaży, które znamy z programów telewizyjnych czy filmów. To masaż, któremu bliżej jest do fizycznych ćwiczeń. Jeśli pragniesz odmiany, czegoś zupełnie innego niż dotychczas – masaż tajski Warszawa powinien być rozwiązaniem właśnie dla Ciebie! Sprawdź wszystko, co warto o nim wiedzieć.

Jak wygląda masaż tajski?

W tradycyjnym masażu tajskim praktykujący używają dłoni, kciuków, łokci, przedramion, a czasem nawet stóp, aby zmniejszyć napięcie mięśni. Masaż tajski Warszawa, tak jak i w tradycyjnej formie tak i tu opiera się na idei, że energia przepływa przez twoje ciało wzdłuż przewidywalnych linii lub ścieżek zwanych zmysłami.

Aby zwiększyć przepływ energii wzdłuż zmysłów, osoba praktykująca – czyli masażysta, oprócz ciągnięcia i kołysania ciałem na różne sposoby, przesunie Twoje ciało do pozycji jogi. Połączenie rozciągania, ruchu i ucisku jest tym, co odróżnia masaż tajski od innych rodzajów masażu. Masaż tajski może być dla Ciebie dobrą opcją, jeśli chcesz mieć bardziej aktywny rodzaj masażu, w którym poruszasz się i uczestniczysz, zamiast leżeć podczas masażu.

Masaż tajski Warszawa – gdzie się wybrać?

Masaż tajski Warszawa… miejsc do wyboru jest naprawdę wiele, ale skąd wiedzieć, który będzie najlepszy? Najlepiej jest kierować się opiniami o salonie masażu, ale też samym miejscem. Warto wybrać to, które jest zadbane i wygląda na bezpieczne. Nie powinniśmy kierować się wyłącznie ceną – najtańsze wcale nie będzie najlepsze dla naszego zdrowia!

Dodatkowo wybierając salon masażu tajskiego w Warszawie, warto iść do masażysty doświadczonego, który przepracował już nieco czasu w salonach. Dobrze też wcześniej dowiedzieć się o tym, czy osoba, pod opiekę której oddamy nasze ciało jest dyplomowanym masażystą, czy ma cokolwiek wspólnego z Tajlandią i wie, jak poprowadzić masaż.

Czego oczekiwać po masażu tajskim w Warszawie?

Masaż tajski w Warszawie przypomina nieco zajęcia z jogi, ale nie tylko. W przeciwieństwie do tradycyjnego masażu, tutaj można nosić własne, luźne ubrania. Zazwyczaj będziesz leżeć na macie lub materacu do masażu na podłodze, a nie na stole do masażu. Będąc na macie, osoba ćwicząca będzie powoli wykonywała ćwiczenia rozciągające, wykorzystując do pomocy ciężar i nacisk swojego ciała.

W przeciwieństwie do innych technik masażu, olejek czy balsam nie jest używany, a mięśnie zazwyczaj nie są ugniatane. Zamiast tego, praktykujący użyje rąk, kciuków, łokci i kolan, aby rozciągać, ciągnąć i kołysać różne części ciała. Mogą nawet usiąść na tobie, aby rozciągnąć cię do określonych pozycji.

Niektóre rodzaje rozciągania mogą obejmować wykonywanie ruchów przypominających jogę, podczas gdy osoba ćwicząca trzyma lub ciągnie cię, aby utrzymać pozycję. Warto poinformować masażystę, jeśli w trakcie masażu gdzieś odczuwa się ból, aby mógł zmniejszyć nacisk lub sposób rozciągania. Także przed masażem tajskim w Warszawie należy poinformować o kontuzjach lub w sytuacji, gdy jakaś część ciała jest szczególnie wrażliwa na ból.

Dodaj komentarz