XXII Mistrzostw Świata 2022  to wyjątkowe wydarzenie, które przyniesie kibicom całego świata wyjątkową dozę sportowych emocji. Na mistrzostwach pojawią się najznakomitsze drużyny świata, które na swój występ pracowały przez długi czas. MŚ 2022 są wyjątkowe pod bardzo wieloma względami. Co warto o nich wiedzieć? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy! 

Wyjątkowość tegorocznych Mistrzostw Świata 

Mistrzostwa Świata 2022 w tym roku odbywają się w wyjątkowym miejscu- Katarze. Po raz pierwszy w historii tego wydarzenia na miejsce wybrano kraj Bliskiego Wschodu. Co więcej, to także pierwszy raz kraj islamski. Nic więc dziwnego, że w związku z tak wyjątkową okazją MŚ 2022 promocje bukmacherskie przepełnione są wieloma ofertami. Jeżeli jednak nie masz doświadczenia w obstawianiu zakładów, już dziś odbierz bonus powitalny i rozpocznij przygodę z meczyki.pl!

To jednak nie koniec wyjątkowości tegorocznego mundialu. Jako pierwszy rozegrany zostanie jesienią. Co więcej, po raz ostatni wystąpią w nim 32 najznakomitsze drużyny sportowe. W następnych Mistrzostwach Świata 2026 liczba drużyn zostanie zwiększona do 48.

Grupy na Mistrzostwach Świata 2022

Mistrzostwa Świata grupy jak zwykle wzbudzają największe emocje wśród kibiców. To właśnie w ramach grup mają miejsce decydujące rozgrywki, a wyjście z fazy grupowej jest kolejnym etapem do osiągnięcia wymarzonego sukcesu. W każdej z grup, od A do H  miejsce będzie mieć po sześć meczów. Rywalizacja odbywa się więc w ośmiu grupach, w systemie „każdy z każdym”. Wszystkie drużyny biorące udział w mundialu rozegrają przynajmniej po trzy mecze eliminacyjne. Dwie drużyny, które zdobędą największą liczbę punktów w każdej z grup, przejdą do fazy pucharowej, walcząc o zaszczytne miano najlepszej drużyny piłkarskiej na świecie.

Faworyci Mistrzostw Świata 2022

Mistrzostwa Świata 2022 rozpoczynają się 20 listopada o godzinie 17:00. Pomimo tego, już od długiego czasu świat sportu pełny jest emocji oraz spekulacji, która drużyna zdobędzie miano najlepszej. Wśród zdecydowanych faworytów wyróżnia się:

  • Brazylię,
  • Anglię,
  • Argentynę,
  • Hiszpanię,
  • Belgię.

Mistrzostwa Świata w Katarze przepełnione będą wieloma atrakcjami. Specjalnie na tę okazję Katar przygotował osiem stadionów, na których będą miały miejsce fascynujące rozgrywki. 

Dodaj komentarz