Bezpieczeństwo i Higiena Pracy to znany zarówno pracodawcom jak i pracownikom zbiór przepisów. Informuje on jak należy i jak nie należy zachowywać się w miejscu pracy. Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi szkolenie BHP a w niektórych przypadkach zagwarantować odzież i sprzęt ochronny, którego owe przepisy wymagają.  Wykonywanie niektórych obowiązków zawodowych wiąże się bowiem ze stałym narażeniem na różne zagrożenia. W zależności od charakteru przedsiębiorstwa mogą to być niebezpieczeństwa  termiczne, mechaniczne, atmosferyczne czy też biologiczne. Dlatego tak ważna jest ochrona pracownika i możliwość zniwelowania tych zagrożeń do minimum. Służą do tego nie tylko odzież robocza, ale również różnorodne akcesoria, które można zakupić w profesjonalnych sklepach BHP.

Odzież ochronna i akcesoria w sklepie BHP

Aby skutecznie chronić zdrowie i życie pracownika, należy go wyposażyć w niezbędną odzież ale również akcesoria i sprzęt, które mu tę ochronę zapewnią. Podstawowe elementy odzieży roboczej to:

  • Bluzy
  • Spodnie
  • Kombinezony
  • Kurtki
  • Kamizelki
  • Rękawice
  • Buty

Warto jednak wiedzieć, że sklepy BHP oferują gamę produktów służących do ochrony oczu, słuchu, dróg oddechowych oraz głowy a także osprzęt do ochrony przed spadkiem z wysokości. Wszystkie produkty muszą być wykonane z największą starannością  aby spełnić swoje zadanie.

Spodnie robocze i ich funkcje

Jeśli musisz zaopatrzyć swoich pracowników w spodnie robocze możesz wybrać jeden z dwóch rodzajów – zwykłe do pasa oraz ogrodniczki. Niezależnie od tego, który fason wybierzesz i tak będą spełniać swoje funkcje. Uszyte są z trwałego materiału, wzmocnione specjalnymi nićmi  co sprawia, że są bardzo wytrzymałe a liczne kieszonki, gdzie można pochować narzędzia i niezbędne przybory, z pewnością ułatwią pracę Twoim ludziom.  W sklepie internetowym Gvarant.pl znajdziesz spodnie damskie i męskie w różnych rozmiarach i fasonach. Dobierzesz tu również inne części garderoby roboczej oraz niezbędne akcesoria spełniających normy europejskie.

Dodaj komentarz