Przeprowadzka może być bardziej niebezpieczna, niż można się spodziewać. To męcząca praca, która w połączeniu z ciężkim podnoszeniem, ostrymi nożami do pakowania i innymi niebezpiecznymi czynnikami może skończyć się poważnymi obrażeniami, jeśli nie będziesz ostrożny. Jest to szczególnie ważne, jeśli decydujesz się na samodzielny ruch i podjąłeś się przenoszenia ciężkich mebli bez pomocy profesjonalistów. Ochrona siebie podczas ruchu jest tak samo ważnym celem, jak ochrona twoich rzeczy. Oto najważniejsze porady, o których zawsze powinieneś pamiętać.

Odpowiednia ilość

To, że możesz zmieścisz 50 książek w średniej wielkości pudełku, nie oznacza, że ​​powinieneś wypychać je po brzegi. Każde pudełko, opakowanie jest zaprojektowana tak, aby utrzymywać pewną wagę, a jej przekroczenie może prowadzić do nadwyrężenia lub obrażeń pleców, kolan i innych stawów. Bardzo duże pudła powinny być używane na rzeczy luzem (ale niekoniecznie ciężkie), takie jak pościel i kołdry, ubrania i poduszki.

Owiń noże i inne ostre przedmioty

Nie dbanie o właściwe zawijanie i zabezpieczanie ostrych przedmiotów, takich jak noże, artykuły ogrodnicze może prowadzić do skaleczeń podczas pakowania i rozpakowywania, a także może niebezpiecznie wysunąć przedmioty z zapakowanych pudeł. Pamiętaj, aby zabezpieczyć się przed ostrymi krawędziami, pakując tego rodzaju przedmioty w papier pakowy lub folię bąbelkową. W celu dodatkowej ochrony możesz zwinąć przedmiot w ściereczkę do naczyń, zabezpieczając go gumką.

Ubierz się odpowiednio

Potrzebujesz ubrania, które będzie wygodne i łatwe w zarządzaniu podczas ruchu, ale unikaj luźnych lub zbyt dużych ubrań, które mogą utrudniać ruch lub powodować potknięcia. Skoncentruj się na noszeniu elastycznych, oddychających i odpowiednich warunków pogodowych, abyś był jak najbardziej komfortowy i pamiętaj, aby wybrać obuwie zapewniające optymalny poziom wsparcia. Lekkie klapki lub buty na obcasach pogarszają zarówno równowagę, jak i ruchomość, więc trzymaj się trampek lub butów.

Przygotuj plan

Podnoszenie ciężarów jest po prostu częścią procesu ruchu, ale może powodować znaczne obciążenie mięśni i stawów, szczególnie okolic kręgosłupa. Aby zmniejszyć ryzyko, nie wykonuj więcej podnoszenia niż jest to absolutnie konieczne. Jeśli się poruszasz, zaplanuj z wyprzedzeniem, jak zamierzasz przewozić pudełka i meble.

Przestrzegaj odpowiednich zasad podnoszenia

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i zapobiec obrażeniom, musisz przestrzegać podstawowych zasad podnoszenia ciężarów, które obejmują utrzymywanie kręgosłupa tak neutralnie, jak to możliwe podczas procesu. Podczas podnoszenia ciężkich ładunków z ziemi pochyl się na kolanach, a nie w talii. Noś ciężkie przedmioty blisko ciała, aby zachować równowagę, i nie przekręcaj ciała podczas podnoszenia lub przenoszenia. Jeśli musisz skręcać lub obracać, rób to najpierw biodrami, a nie stopami.

Nie próbuj podnosić więcej niż możesz bezpiecznie

To ruch, a nie zawody w podnoszeniu ciężarów. Jeśli coś wydaje się zbyt ciężkie lub niemożliwe do opanowania, poproś o pomoc zamiast próbować zrobić to samemu. Znasz swoje ciało i jego możliwości lepiej niż ktokolwiek inny, więc słuchaj, co ci mówi, i nie próbuj nosić więcej niż możesz.

Użyj wózka

Wózek może znacznie ułatwić cały proces transportu rzeczy ze starego domu do ciężarówki do nowego domu, biorąc na siebie ciężar przenoszenia ciężkich przedmiotów. Jeśli nie masz go pod ręką, możesz go zazwyczaj wypożyczyć w lokalnym sklepie ze sprzętem lub w firmie przeprowadzkowej.

Rozciągaj się przez cały dzień

Napięte mięśnie i kończyny sprawiają, że jesteś bardziej podatny na kontuzje. Trzymaj ciało luźne, starając się rozciągać przez cały dzień, szczególnie rano, zanim zaczniesz, a później w dniu, w którym skończysz. Jeśli masz znane problemy, takie jak kolana lub ramiona, koniecznie skoncentruj się na tych obszarach, aby zapobiec stresowi lub dyskomfortowi i je złagodzić.

Zachowaj jasną ścieżkę

Niezależnie od tego, czy pakujesz, transportujesz, czy rozpakowujesz, ważne jest, aby pozostawić sobie jasną ścieżkę, przez którą można przejść bez martwienia się o przeszkody. Potknięcia i upadki same w sobie są wystarczająco niebezpieczne, a niebezpieczeństwo zwiększa się, gdy otaczający obszar jest wypełniony przedmiotami lub masz coś ciężkiego w rękach. Dużą częścią priorytetowego traktowania bezpieczeństwa podczas ruchu nie jest stwarzanie więcej potencjalnych problemów niż te, które są już nieodłącznie związane z tym procesem, dlatego upewnij się, że wyznaczono i utrzymano jasną ścieżkę, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Dobrze się wyśpij

Jest bardziej prawdopodobne, że będziesz miał wypadek, jeśli jesteś wyczerpany, dlatego absolutnie kluczowe jest, abyś wystarczająco dużo snu. Wszyscy odczuwamy pokusę, by nie spać tak późno, jak to możliwe, gdy pakujemy lub rozpakowujemy, ale nie wyświadczasz sobie przysług i naprawdę możesz wyrządzić krzywdę. Jeśli wiesz, że będziesz potrzebować dodatkowych godzin, aby wszystko załatwić, idź spać w rozsądnym czasie i wstań jeszcze wcześniej, zamiast pozostać późno. W ten sposób będziesz mieć energię potrzebną do wydajnego, inteligentnego i bezpiecznego poruszania się.

Jedz dobrze i pozostań uwodniony

Żadna lista wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w ruchu nie byłaby kompletna bez znaczenia właściwego jedzenia i picia wystarczającej ilości wody podczas ruchu. Niezastosowanie się do którejkolwiek z tych rzeczy może prowadzić do wyczerpania, osłabienia i mętnej głowy, wszystkich czynników, które zwiększają podatność na obrażenia i wypadki. Rób przerwy na pełne posiłki i trzymaj pod ręką pożywne, wysokoenergetyczne przekąski, takie jak orzechy, batony proteinowe i krakersy pełnoziarniste. I pij regularnie wodę, nawet jeśli nie czujesz się szczególnie spragniony.

Trzymaj dzieci i zwierzęta domowe gdzie indziej

Jeśli masz dzieci lub zwierzęta domowe, najbezpieczniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić zarówno dla nich, jak i dla siebie podczas przeprowadzki, jest albo zajęcie ich i umieszczenie w wyznaczonej strefie bezpiecznej, albo, co jeszcze lepsze, zabranie przyjaciela lub członka rodziny który zaopiekuje się nimi poza domem. Każdy maluch – dwunożny lub czworonożny – biegnący pod twoimi stopami stanowi dodatkową zmienną niebezpieczeństwa, której najlepiej unikać, jeśli to możliwe.

Zachowanie bezpieczeństwa podczas ruchu wymaga zarówno przygotowania, jak i zdrowego rozsądku. Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami bezpieczeństwa, aby upewnić się, że robisz wszystko, co możesz, aby zapobiec wypadkom i obrażeniom. Twoje potrzeby fizyczne są na miejscu wraz z potrzebami twojego ruchu, więc nadaj im priorytet i zrób wszystko, co możliwe, aby poruszać się tak bezpiecznie, jak to możliwe.

Dodaj komentarz