Rumień na twarzy dotyka wiele osób. Borykasz się z czerwonymi plamami na policzkach i nie wiesz, jak na nie zaradzić? Niektórzy mogą go pomylić z rumieńcami, które pojawiają się w sytuacjach nerwowych i stresowych. Natomiast przyczynami rumieńca na twarzy są problemy z naczynkami.

Rumień na twarzy – jak i kiedy się objawia?

Pojawiające się rumieńce na twarzy są dla wielu osób kłopotliwe. Zazwyczaj pojawiają się w okolicach policzków, szyi i dekoltu oraz towarzyszy mu uczucie pieczenia, suchości i ściągania skóry. Zazwyczaj ten problem pojawia się u osób z jasną karnacją i wrażliwą skórą. Ten problem częściej zaobserwujemy u kobiet.

Jakie są przyczyny rumienia na twarzy?

Rumień wielopostaciowy może mieć wiele przyczyn, od małych, aż po chorobowe, są to m.in.:

 • spożywanie alkoholu,
 • zaburzenie gospodarki hormonalnej,
 • niewłaściwa dieta (dobrze jest ograniczyć nabiał, pikantne potrawy, czekoladę),
 • wysoka temperatura i działanie promieni słonecznych,
 • alergia,
 • niewłaściwe leczenie cukrzycy,
 • trądzik różowaty (wtedy dobrym wyborem będzie udanie się do dermatologa, aby to on obejrzał skórę i zlecił program leczenia).

Rumień wielopostaciowy – jak wygląda leczenie?

Leczenie rumienia wielopostaciowego może mieć wiele rozwiązań. Najskuteczniejszą i najtrwalszą metodą będzie leczenie rumienia na twarzy zabiegami. Ale zanim przejdziemy do tej metody i się z nią bardziej zapoznamy, warto wspomnieć, jak ważna w tym przypadku będzie nasza codzienna pielęgnacja skóry.

Rumień – łagodzenie objawów kosmetykami

Aby nasze leczenie było o wiele skuteczniejsze, wybór odpowiednich kosmetyków jest bardzo ważny. Kluczowym elementem będzie stosowanie kremów z filtrem SPF50 cały rok, jest to bardzo ważne, ponieważ nasza skóra jest cały czas narażona na szkodliwe promieniowanie UV, które dodatkowo rozszerza i rozgrzewa naczynia krwionośne. Dodatkowo ważnymi etapami naszej codziennej pielęgnacji będzie oczyszczanie dwuetapowe, aby nie podrażniać dodatkowo skóry, i stosowanie łagodnych kremów nawilżających przeznaczonych do cery wrażliwej.

Rumieniec na twarzy – leczenie zabiegami

Do najczęściej wykonywanych zabiegów należą przede wszystkim zabiegi z użyciem Harmony XL PRO Dye-VL, ale również lasera QuadroStar Pro Yellow, lasera Varilite 532 nm i 940nm oraz ultradźwięków.

 • Laser QuadroStar Pro Yellow
  Leczenie rumienia laserem działa dokładnie, u źródła problemu. Działa jedynie naczyniowo, ponieważ jest on pochłaniany jedynie przez hemoglobinę.
 • Harmony XL PRO Dye-VL
  Jest on dobrym sposobem, aby leczyć rumieniec na twarzy, w szczególności dla osób o bardzo wrażliwej cerze.
 • Laser VariLite 532 nm i 940 nm
  Polecaną metodą laserową jest użycie lasera VariLite, ponieważ pod wpływem dokładnej wiązki lasera zachodzi zamknięcie naczynka.

Sprawdź, jak wygląda leczenie rumienia na twarzy Gdańsk, Clinica Cosmetologica:

Jak przygotować się do zabiegu i czy boli wykonanie?

Przede wszystkim, kluczowym i najważniejszym elementem jest odpowiedni wybór zabiegu pod swój przypadek. Clinica Cosmetologica oferuje bezpłatne konsultacje przed zabiegiem, podczas których lekarz dobierze odpowiedni i najlepszy plan leczenia, bazując na stanie skóry, ale i różnych innych czynnikach.
Czy zabiegi bolą? Jest to bardzo indywidualna kwestia i zależy od odporności pacjenta na ból.

Jakie są efekty zabiegów?

Po zabiegu wstępuje lekkie zaczerwienienie i utrzymuje się kilka godzin, a obrzęk może utrzymać się do 2 dni. Efekty serii zabiegów są fenomenalne i wyjątkowe. Poniżej możemy zobaczyć jak wygląda rumień na twarzy leczenie, Gdańsk w Clinica Cosmetologica:

Pielęgnacja po zabiegu powinna się składać z wcześniej wspominanej i opisanej pielęgnacji.

Podsumowanie

Rumień na twarzy dotyka wiele osób, dla niektórych może to być bardziej uciążliwe, a dla niektórych mniej. Natomiast, najefektywniejszym sposobem leczenia rumienia na twarzy będą różnego rodzaju zabiegi. Pielęgnacja później powinna składać się z kremu z filtrem, dobrym oczyszczeniem twarzy i kremem nawilżającym do cery wrażliwej. Również warto nie zapominać o dobrej diecie.

Dodaj komentarz