Mówi się, że nie wypada do dziecka iść z pustymi rękoma, szczególnie jeżeli w odwiedzanej rodzinie pojawił się nowy potomek. Pomysły na prezenty dla niemowlaka niekiedy stwarzają trudność i nie wiemy co kupić, co mogłoby się przydać dziecku albo jego rodzicom, nie znamy się na tej kategorii zakupowej, bo nigdy nie mieliśmy styczności z malutkimi dziećmi.

Drobne i sprawdzone prezenty dla niemowlaka

Bardzo prawdopodobne jest, że pojawiając się z wizytą u malucha podarujesz mu coś, w co już zaopatrzyli go jego rodzice, albo podarowali mu inni znajomi czy rodzina. Absolutnie się tym nie przejmuj, bo nawet jeżeli kupisz książeczkę, którą dziecko posiada, to musiałbyś mieć dużego pecha, aby był to identyczny, posiadany już egzemplarz.

Sensoryczne upominki

Prezent dla niemowlaka, to może być coś drobnego. Warto postawić na przedmiot, który sprawi małemu dziecku radość, a jednocześnie będzie stanowił element edukacyjny, czy rozwojowy. Zabawki sensoryczne w wyposażeniu niemowlaków wspierają zmysł słuchu, wzroku i dotyku. Przykładem takiego drobnego upominku może być sensoryczna książeczka. I niech Cię nie zwiedzie ta nazwa, ponieważ takie książeczki nie przypominają tych, które znamy ze sklepowych półek. Książeczka sensoryczna zawiera same obrazki, przedstawia kolorowe historie, przedmioty, zwierzątka czy inne tego typu rzeczy w postaci graficznej, a dodatkowo jest miękka w dotyku i wydaje interesujący dla niemowlaka, szeleszczący dźwięk. Książeczki tego typu znajdziesz w sklepie online Bebetu.pl.

Książki na dobranoc

Maluchowi można też kupić książkę w standardowej formie. Oczywiście te dla najmłodszych muszę być wydrukowane na grubych tekturowych kartach, a w środku raczej znajdziesz więcej obrazków niż treści, ale dzięki temu, dziecko łatwiej będzie mogło operować książką przewracając karty, pozwoli mu to na poznanie nazw i wyglądu nowych przedmiotów, a rodzice otrzymają nowy materiał, który będą mogli przeczytać maluchowi do snu. 

Dodaj komentarz