Przygotowując się do sprzedaży domu, dużo myślisz. Jednym z najpilniejszych problemów jest poprawa wyglądu zewnętrznego domu. Wygląd Twojego domu bezpośrednio wpływa na atrakcyjność jego nieruchomości, szacunki rzeczoznawców i kwoty, które kupujący są skłonni zapłacić. Jeśli chcesz poprawić wygląd zewnętrzny swojego domu, nie szukaj dalej. Oto kilka sprytnych sposobów, aby to zrobić.

Popraw oświetlenie

Oświetlenie zewnętrzne Twojego domu określa jego nastrój i wygląd, zwłaszcza w nocy. Istnieje nieskończenie wiele możliwości oświetlania podwórka i domu w atrakcyjny, ale energooszczędny sposób. Solidne oświetlenie może zmienić cały klimat Twojego domu. Światła mogą podkreślać elementy krajobrazu, takie jak drzewa i ogrody, podczas gdy światła werandy i podsufitki mogą zarysować architekturę lub stworzyć przyjemny wygląd. Dodanie światła w pobliżu tablicy adresowej Twojego domu również pomoże odwiedzającym Cię znaleźć. Wreszcie, atrakcyjne okna pomagają poprawić wygląd zewnętrzny domu, szczególnie w nocy.

Drzwi garażowe

Jeśli w Twój garaż, szczególnie widoczny z ulicy, zadbaj o to, aby estetycznie komponował się z resztą domu. Nowa warstwa farby pasująca do Twojego domu lub podwórka pomoże wtopić drzwi garażowe w otoczenie. Ponadto poprawienie wyglądu bram garażowych może w zaskakującym stopniu poprawić wygląd zewnętrzny domu. Istnieje wiele stylów malowania, sidingów i nie tylko, które pomogą dostosować garaż, aby pasował do niego.

Pomaluj na ciemny kolor

Ciekawym zjawiskiem psychologicznym jest to, że wielu ma tendencję do kojarzenia ciemnych kolorów z wytrzymałością i wytrzymałością. Pomalowanie obrabianego cementu blisko ziemi lub dodanie czarnego przodu i środka donicy to również sprytne posunięcia. Kontrastowe kolory sprawiają, że Twój dom wyróżnia się i wygląda na zrównoważony.

Zasadź ogród kwiatowy

Strategicznie rozmieszczone elementy krajobrazu mogą sprawić, że Twój dom będzie wyglądał na większy z zewnątrz. Dobrze utrzymane i gustownie rozmieszczone ogrody mogą również znacznie poprawić atrakcyjność domu. Zadbane podwórko w Twoim domu może zrobić duże wrażenie na potencjalnych nabywcach.

Wykorzystaj trwałe sadzarki

Ogrodnictwo może być znacznie łatwiejsze – i bardziej atrakcyjne – umieszczając kilka stałych donic z przodu domu. Mogą one nadać wygląd zadbanego ogrodu bez większego nakładu pracy. Może to być świetny sposób na dodanie kontrastujących kolorów do wejścia do domu. Oznacza to również, że możesz używać donic o każdej porze roku, czy to z roślinami, czy po prostu dekorując je w chłodniejsze miesiące.

Odnów swój dach

Chociaż nowy dach to niemała inwestycja, może znacznie poprawić wygląd zewnętrzny Twojego domu. Upewnij się, że wykonałeś odpowiednie badania dotyczące wiarygodnych lokalnych firm dekarskich dla wszelkich projektów dachowych. Obecnie na rynku jest więcej tekstur i stylów gontów niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki temu gonty wyglądają na grubsze i bardziej atrakcyjne. Ciemne pokrycia dachowe są teraz lepszym rozwiązaniem niż kiedyś, ponieważ ulepszenia w zakresie ogrzewania, wentylacji i konstrukcji gontów w dużej mierze zniweczyły ich wady. To świetna wiadomość, ponieważ ciemniejsze gonty często maskują ślady i przebarwienia skuteczniej niż jaśniejsze odcienie.

Uaktualnij lub wymień przednie drzwi

Jeśli drzwi wejściowe zaczynają wyglądać na zużyte, rozważ nałożenie nowej warstwy farby lub plamy. Jeśli Twoje drzwi słabo się postarzały, nowy płaszcz może nie załatwić sprawy. Zastąpienie drzwi wejściowych czymś bardziej zachęcającym i estetycznym to szybki i łatwy sposób na zmianę wyglądu całego domu. Oczywiście drzwi wejściowe to jedna z pierwszych rzeczy, które ludzie zauważają z ulicy.

Zainstaluj bramę

Nic tak nie zwieńczy chodnika jak gustowna brama dopasowana do Twojego ogrodzenia. Bramy mogą być drewniane lub metalowe i dodają uroku estetyce Twojego domu. Zagospodarowanie terenu przed i za bramą dodaje dodatkowego wymiaru, pomagając przykuć uwagę ulicy. Sprawia, że ​​trawnik z przodu wydaje się bardziej złożony i dynamiczny, pomagając mu się wyróżnić.

Zdobądź nową skrzynkę pocztową

Większość skrzynek pocztowych jest umieszczana bezpośrednio przed domem na ulicy lub wisi przy drzwiach wejściowych. Niestety skrzynki pocztowe są często nieatrakcyjne. Właśnie dlatego uporządkowanie skrzynki pocztowej jest tak dobrym pomysłem: może natychmiast odróżnić Twój dom od wszystkich innych domów w okolicy. Udekoruj krajobraz wokół swojej skrzynki pocztowej to kolejny miły akcent.

Zasłoń swoje wejście

Dodanie zadaszonego wejścia to atrakcyjna funkcja, dzięki której Twój przedpokój wyróżnia się z ulicy. Służy również wielu praktycznym zastosowaniom, takim jak ochrona przed deszczem i gorącym słońcem. Zadaszone wejścia nie muszą być masywne, aby poprawić wygląd domu. W rzeczywistości czasami mniej znaczy więcej. Dodanie małego portyku może nadać Twojemu wejściu więcej wyrazistości.

Podjazd

Podjazdy są często pomijane, o ile są w dobrym stanie. Jeśli Twój podjazd jest poszarpany z powodu warunków atmosferycznych lub nie pasuje do wyglądu zewnętrznego Twojego domu, może to zaszkodzić atrakcyjności krawężnika. Bejcowany beton, cegła i mur można dopasować do różnych stylów domu, tworząc trwały podjazd, który wygląda zachęcająco.

Dodaj komentarz