Chcesz zmienić oblicze swojego mieszkania? Nie masz jednak środków na kompleksowy remont? Szukasz praktycznych i ciekawych wizualnie rolet do domu? Postaw na żaluzje drewniane, odznaczające się szczególnymi walorami wizualnymi. Jako naturalny surowiec doskonale wzbogaca każde wnętrze, jednocześnie ocieplając je i tworzą niepowtarzalną rodzinną atmosferę.

Jakie są zalety żaluzji drewnianych?

Ich główną zaletą jest połączenie funkcjonalności z walorami dekoracyjnymi. Pozwalają na skuteczne regulowanie ilości wpadającego światła, dzięki czemu stanowią uniwersalne rozwiązanie. Sprawdzą się zarówno w sypialni, gdzie zależy nam na maksymalnym ograniczeniu dostępu promieni słonecznych, jak i w salonie, gdzie pozwalają na komfortowe oglądanie filmów. Dodatkowo ochronią nasze wnętrza przed wścibskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów.

Stanowią także ciekawą alternatywę dla tekstylnych rolet w przestrzeniach biurowych, domowych gabinetach oraz w pokojach na poddaszu, które szczególnie narażone są na silne działanie słońca. Dzięki swoim właściwościom minimalizują także nagrzewanie się wnętrz podczas największych letnich upałów. Ponadto umożliwiają łatwe czyszczenie i usuwanie szkodliwych dla zdrowia alergenów, a dzięki regularnej impregnacji stają się inwestycją na długie lata. Drewno odznacza się przy tym wyjątkową trwałością i odpornością na działanie promieniowania UV.

Żaluzje drewniane – alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań

Drewniane żaluzje stanowią uniwersalne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w tradycyjnie urządzonych pomieszczeniach. Doskonale skomponują się z drewnianymi podłogami oraz meblami wykonanymi z naturalnych tworzyw. Zasłony dostępne w wielu kolorach i produkowane z różnego rodzaju drewna mogą ciekawie uzupełniać gotowy projekt. Dzięki temu stanowią ekonomiczne i praktyczne narzędzie aranżacyjne.

Jeśli zależy Ci na spójności kompozycyjnej, wybierz żaluzje dopasowane kolorystycznie do ram okiennych. W przypadku drewnianych opraw postaw na ten sam rodzaj surowca w zbliżonym odcieniu. Alternatywnie możesz dopasować barwę okiennic do mebli, wzorów lub faktur zastosowanych w projekcie wnętrza. W tradycyjnych pokojach warto stawiać na naturalne odcienie jasnego drewna. Rozwiązanie to będzie pasować także do przestrzeni zawodowych oraz pokoju dziecka.

Żaluzje drewniane – uzupełnienie nowoczesnych aranżacji

Jesteś miłośnikiem nowoczesnego stylu skandynawskiego? Postaw na szare żaluzje drewniane, które doskonale dopełnią monochromatyczne wnętrze. Drewno ociepli dodatkowo surowe wnętrze, jednocześnie komponując się z wybranymi meblami oraz naturalnymi kamiennymi dodatkami.

Ciekawym rozwiązaniem są także białe żaluzje, które pozwalają na pełną swobodę aranżacyjną. Rozświetlą przy tym pomieszczenie, optycznie je powiększając. Świetnie sprawdzą się w salonie oraz innych wspólnych częściach domu, gdzie nie zależy nam na całkowitym blokowaniu dostępu promieni słonecznych. Czarne osłony z kolei mogą stać się silnym akcentem kolorystycznym, przełamując neutralną i stonowaną kolorystykę wnętrza.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Dodaj komentarz